Kolotoč na dětské hřiště je základním prvkem při výrobě dětského hřiště. Stará jednoduchá zábava sahající hluboko do minulosti. Všichni si vzpomeneme na dobu, kdy na veřejných dětských hřištích byly kolotoče vidět všude a děti si na nich spokojeně hrály. Doba se však posunula a s tím se změnily i požadavky na bezpečnost těchto zařízení. Konstrukce již není tak otevřená jako kdysi a nemůže docházet k úrazům, které byly mnohdy velmi nebezpečné. U starých konstrukcí totiž bylo možné prostrčit skrz otáčející se konstrukci kolotoče nohu, ruku nebo i hlavu. Toto způsobovalo vážné a dramatické situace.

Naše kolotoče jsou vyrobeny tak, aby byly bezpečné s nízkými nároky na provoz a údržbu.

Kolotoč na dětské hřiště tvoří plastová kruhová plošina opatřená dvěma lavicemi pro sezení. Středová část kolotoče je volná, určená pro stojící uživatele. Děti tedy na tomto kolotoči mohou bezpečně stát i sedět. Nosná konstrukce je vyrobena z ocelových profilů a trubek, sedáky a nášlapná plocha jsou z barevného polypropylenu s povrchovým protiskluzovým dezénem.

Kovová konstrukce plošiny i sedaček je svařena do jednoho konstrukčního celku, který je ošetřen proti povětrnostním vlivům žárovým zinkováním. Pro maximální odolnost a minimální údržbu již bez další barevné úpravy. Hřídel s ložisky je uložena v samostatné uzavřené základně, kde je vše zabezpečeno před vnikáním nečistot a vlhkosti.

Zobrazen jediný výsledek