Balanční prvky zahrnují různé typy pohyblivých lávek, jejichž používání pomáhá dětem rozvíjet motoriku a to především rovnováhu, či překonávání strachu. Tyto balanční prvky jsou určeny pro děti od 3 do 12 let. Vhodné jsou však především pro mladší děti. Jednotlivé překážky mají vždy výšku pádu do 1 m a tím pádem mohou být  instalovány na travnatém povrchu s minimálními náklady. u této instalce se nicméně musí počítat s náročnější údržbou dopadové plochy – trávy. V místech zvýšeného pohybu dětí po trávníku se vždy objeví vyšlapaná, blátivá místa. Proto doporučujeme alespoň místně instalovat pryžové čtverce nebo jiný odolný povrch.

Sestavením jednotlivých balančních prvků za sebou může vzniknout jednoduchá opičí dráha.

Konstrukce lávek je sestavena z obloukových sloupků, které jsou vyrobeny ze čtvercových ocelových profilů. Pro zajištění maximální bezpečnosti jsou sloupky spojeny trubkovým madlem. Balanční prvky jsou zavěšeny na barevných lanech typu Herkules o průměru 16 mm. Toto lano je polyesterové s ocelovým jádrem. Větší plošné nášlapné plochy vyrábíme z plastových desek s protiskluzovým dezénem. Tento materiál zajišťuje dlouhou životnost a zároveň maximální bezpečnost při zdolávání překážek.

Zásadní pro dlouhou životnost a minimální náročnost na údržbu je kvalitní povrchová úprava kovových částí. Z tohoto důvodu při výrobě našich herních prvků používáme žárové zinkování. Tento způsob ochrany vnějších i vnitřních částí konstrukcí je všeobecně považován za nejlepší a nejodolnější řešení pro venkovní použití. Spojovací materiál je standardní nerezový a zinkovaný.

Nabízíme vám možnost připravit půdorysný návrh dětského hřiště tak, aby odpovídalo vámi zadanému prostoru i způsobu užívání.

Zobrazuji všechny 3 výsledky